»Imamo primere, ko so ljudje šest mesecev bolniško odsotni.«
»Stroški bolniških odsotnosti delavcev so vse večji.«
»Sprejeti je treba takšne ukrepe, da se bo z varovanci začelo aktivno ukvarjati že po treh ali štirih mesecih bolniške odsotnosti, torej, da do dolgotrajnih bolniških staležev sploh ne bi prihajalo.«
»Človek, otrok se slabo počuti – samo pokliče se ali pošlje elektronsko sporočilo in bolniška je odprta. Ne vem, ali je treba še kje drugje pogledati, zakaj je toliko bolniških.«
»Breme nadomestila za te tri dni odsotnosti brez bolniškega lista krije proračun. ZZZS je pa tisti, ki delodajalcu refundira ta izdatek.«
»Vsak dan je na bolniškem dopustu 230 delavcev, ko so poslabšane delovne razmere, tudi 400 do 500.«
»Gre za interventni ukrep, zato naj bo trajanje ukrepa kratkotrajnih bolniških odsotnosti povezano s pričakovanim trajanjem epidemije.«
»Ali mislite, da smo vzeli denar znanosti? Ne. Med dvema dilemama – ali bomo vlagali v razvoj in prihodnost ali v to, da bo nekdo, ki je danes na bolniški, še naprej srečen na bolniški in njegov delodajalec tudi – smo se odločili za razvoj in prihodnost.«
»Veseli nas, da po novem zakon ne uvaja znižanja nadomestila po 90. dnevu bolniške odsotnosti, kar bi prizadelo najranljivejše.«
»Vzrok za odsotnost z delovnega mesta je približno v štirih odstotkih bolniški stalež do 30 dni, v štirih odstotkih nad 30 dni, štiri odstotke je porodniških odsotnosti zaradi mlajših zaposlenih, predvsem medicinskih sester, veliko je tudi število dopustov – 12 odstotkov odsotnosti.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju